niedziela, 2 grudnia 2012

dzień 259.

Na pytanie: co u Was? - odpowiadam nieustannie od dwóch tygodni: chorzy jesteśmy. Kaszlemy, kichamy, nagle zdrowiejemy, a potem zaczynamy chorować od nowa. Z chęcią nie wychodziłabym z łóżka, ale spod ciepłego koca wywołuje mnie trójka moich dzieci. Co chwila słychać w domu: mamo - pić! mamo - jeść! mamo - chusteczki do nosa! Snuję się po mieszkaniu z kolejnymi butelkami soku, zawinięta po nos w koc, przynoszę, zanoszę i ciągle kicham. Nad laptopem wytrzymuję zaledwie kilka chwil, zatem robię dziś sobie przerwę. Cieszy mnie tylko to, że Józio jest odporny na nasze wirusy. Trwa druga sesja jego terapii Tomatisa i dobrze byłoby ją dokończyć.
Napiszę tylko jedno ogłoszenie:
- we wtorek 4 grudnia w placówce Józka o godzinie 15.15 odbędzie się spotkanie z rodzicami lub opiekunami niepełnosprawnych dzieci. Zaproszone są osoby, które chciałby zaangażować się i mają pomysły na zmiany. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Warmińsko - Mazurskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Sprzężoną. Jak dobrze byłoby tam być - mówi się trudno i siedzi się pod kocem dalej.
Zachęcam do przeczytania wpisu na blogu Lasche Junk, który brzmi jak opowieść wigilijna. Pisząca blog Lasche, przygotowała z dziećmi kalendarz adwentowy, w którym zamiast czekoladowych reniferów codziennie czekają zadania. Każdego dnia inne. Pierwszego dnia jej chłopcy wykonali kartki dla podopiecznych domu pomocy środowiskowego w Niegoci. Włączyli się tym samym w Robótkę 2012, czyli w akcję wysyłania kartek i prezentów dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Czytajcie, wzruszajcie się, a nam życzcie zdrowia.

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. coś opornie nam idzie powrót do zdrowia

   Usuń
 2. życzymy zdrowia i dziękujemy za tak miły komentarz :)
  lasche z chłopcami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a dzięki dzięki- nie mogę się doczekać tego, co jeszcze ten kalendarz adwentowy fajnego wniesie

   Usuń
 3. Bie,bie:)zdrowiejcie!Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pamiętasz słówka Józka - i to bez żadnej wskazówki i podręcznego słownika Józkowego - super!

   Usuń