środa, 29 sierpnia 2012

dzień 164.

Kto podczas wakacji zabiera się do ciężkiej pracy? Tylko pasjonat, człowiek o wielu talentach, osoba, która ostatnio zagościła w sercach ludzi zaglądających na bloga - krótko mówiąc - Józek! O każdej innej osobie powiedziałabym, że ma pewien projekt... ale do Józka to określenie nie pasuje zupełnie. Józek z pasją i przejęciem od trzech dni zasiada do komputera - to już jest bliższe rzeczywistości! Józek z pewnością spędziłby przed komputerem dzień i noc, gdyby nie nasza interwencja. Wyciągaliśmy go na spacer, na basen, wyłączaliśmy komputer na noc...Z wyprawy rowerem wrócił cały w bąblach po pokrzywach, w które wpadł. Żałowałam go, głaszcząc go po ręku, ale nie wiedział dokładnie, o co mi chodzi. Gdy pokazałam mu bąble, zainteresował się na chwilę:
 - wyglądają jak kropki - stwierdził i pobiegł do komputera.
Gdyby nie my, skończyłby na pewno szybciej... Co właściwie Józek robił przez ostatnie dni? Otóż postanowił stworzyć trzy mapy parków z dinozaurami. Chodziło mu konkretnie o parki, które zamierzamy odwiedzić w następne wakacje: JuraPark w Solcu Kujawskim, w Bałtowie i w Krasiejowie. Trud Józka pracy polegał na tym, że dostępne mapy parków ze stron internetowych porównywał z filmami na YouTube, wrzuconymi przez odwiedzających. Sprawdzał, czy dinozaury, które widział na mapach rzeczywiście będzie mógł tam zobaczyć... Nie wiem, ile filmów obejrzał, nie stałam cały czas nad nim, zbliżałam się do komputera tylko w celu zrobienia przerwy. Gdy zabrakło prądu Józio był niepocieszony. Nie zdążył zapisać swojego rysunku, gdy nagle komputer zgasł. Wybiegł szybko na podwórko na boso, wołając boleśnie:
- mój Krasiejów!
Rysunek przepadł, ale skrupulatny Józek narysował następny.
W środę wieczorem skończył. Zobaczymy, co teraz go tak mocno zainteresuje...

JuraPark w Solcu Kujawskim

Solec KujawskiJuraPark w Bałtowie


Bałtów

JuraPark w Krasiejowie
Krasiejów


Józio pozornie przyjął informację, że swoje wymarzone parki odwiedzi dopiero w następne wakacje. Piszę "pozornie", bo dopytywał się później, czy następny poniedziałek to już następne wakacje?

17 komentarzy:

 1. Chciałabym mieć taki zapał i wytrwałość jak Józek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też...chociaż, gdy ukończy jakiś pomysł, to jakby wszystko się skończyło, mała depresja aż do następnego pomysłu. Prawdziwy artysta!

   Usuń
 2. Potrzebuję kawy, dużej kawy. Jestem jeszcze nie do życia, bo chciałam w tutejszym komentarzu zapytać, gdzie jest ten JuraPark w Stolcu Kujawskim? Ech, źle ze mną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nam to przejęzyczenie też się raz zdarzyło, ale śmialiśmy się z tego jeszcze po kilku godzinach

   Usuń
 3. Uwielbiam dzieci/ludzi z pasją:)
  Józio od ręki może być przewodnikiem dla wycieczek w tych parkach!
  I wygra wszystkie konkursy "poszukaj milion szczegółów":)Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dorzuciłam przed chwilą oryginalne mapy. Teraz można zacząć zabawę w "porównaj szczegóły"!

   Usuń
 4. Park Dinozaurów w Bałtowie znamy i mogę powiedzieć (napisać), że Józka rysunek z Bałtowa jest idealny. Według niego można tenże Park zwiedzać. W całym kompleksie jest dużo atrakcji i choć nie przepadamy za dinozaurami to można się tom wielu rzeczy dowiedzieć z geologii i historii ziemi. Poza tym jest niedaleko Radomia , może dojdzie do naszego spotkania jeśli już się w te strony wybierzecie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie zdolne dziecko. I pełne pasji. Super. :)
  Pasje są ważne w życiu.
  :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Z mapami narysowanymi przez Józka nie można się zgubić :) Uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przed wyjazdem w przyszłym roku po prostu wydrukuję te mapy i jadę!

   Usuń
 7. niesamowite z jaka precyzja wszystko narysowal:)
  Serdecznie pozdrawiam cala Jozkowa rodzinke;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam mamę Józka! ta precyzja Józkowej mapy jest tym bardziej niezwykła, gdy się wrzuci obrazek na monitor. Widać napisy: muzeum, kasa...

   Usuń
  2. Witam,widać koniec wakacji wpływa twórczo na Nasze Dzieci.
   Wojtek zabrał się za konstruowanie jakiegoś urządzenia parowego:o Kupił różnego rodzaju rury i rureczki metalowe,jakieś nyple? mufy?. Wszystko to skręca i zawija taśmą izolacyjną."Coś" z tego będzie,tylko nie wiem do czego to ma służyć?
   Gdy zapytałam o przydatność tego urządzenia,stwierdził że "robi to do celów doświadczalnych". WAKACJE SĄ ZA KRÓTKIE
   Co do rysunków Józka NIC DODAĆ,NIC UJĄĆ są ŚWIETNE!!!:):):)
   pozdrawiam:W:

   Usuń
  3. toż to są wymarzeni przyszli pracownicy korporacji - nawet na wakacjach w pracy!

   Usuń
 8. o rany jak pięknie tworzy, cudeńko, wspaniale, .... chciałam cos jeszcze dopisać ale Szymek o coś się awanturuje znikam

  OdpowiedzUsuń